Türkiye'nin e-Girişimcileri İle Tanışın

Programımıza kabul edilen ve uygulamalı eğitimimiz esnasında kendi işini kuran e-girişimciler şimdilerde internette ulusal ve uluslararası ticaret yapıyor. İşte yeni ekonomi ve ticaret dünyasının uzmanı Coproline mezunlarından birkaçı.

Kursat Kahyaoglu Programa İngiltere’den gelerek katıldım. Coproline gerçekten benim ticarete bakış açımı değiştirdi. Türkiye’mizde böylesine kaliteli bir e-dış ticaret eğitim kurumunun olması benim gibi yurtdışında büyüyen birisi için gerçekten çok gurur duyulacak önemli bir olay. Ben eğitime devam ederken öğrendiğin her şeyi yavaş yavaş hayata geçirmeye başladım. Şu an e-turizm ile ilgili bir iş kurdum ve bir ek gelir kazanmaya da başladım. Bodrum bölgesindeki emlak ve konutları İngilizlere pazarlıyorum. Buda beni ilerisi için gerçekten çok heyecanlandırıyor. Başarabildiğimi görüyorum. Coproline ailesine dahil olacak yeni katılımcı dostlara da eğitimde başarılar diliyorum.
Dilek Metin Coproline’ da gördüğüm dersler için söylenebilecek tek şey “Hedefe Yönelik” olması. Yani ‘dakikanız’ boş geçmiyor. E-dış ticaret konusunda neye ihtiyaç varsa A’ dan Z’ ye tüm bilgilerin verildiğini düşünüyorum. Şu anda bulunduğun sektörün dışında olan “Otomotiv Ses Sistemleri” inde üretim yapan ve hedef ülkelerde ithalat yapan firmaları iki tıkla hemen buldum. Coproline’ la tanışmasaydım asla öğrenemeyeceğim anahtar bilgileri burada kısa sürede öğrendim. Coproline sayesinde ticarette yapabileceğim 3 adet fikrim daha var. Bunları da en kısa zamanda işleme koymayı planlıyorum. Coproline‘daki bütün CoproCoach’ larıma içtenlikle teşekkür ederim.
Burçak Dereli Üniversitemizde yapılan panel sayesinde tanıştığım Coproline’da eğitime başladığım günden bugüne kendimdeki belirgin değişiklikleri görmek pek zor olmuyor. Tecrübelerini sınırsızca paylaşan koçlarımız sayesinde ve pratik uygulamalı çalışmalar eşliğinde ben de mermer ticaretine başladım. Esasen mermer ‘baba mesleğimiz’. Bu sayede babamın işini ilerletmek için de imkan yakalım oldum diyebilirim. Uygulamaya yönelik, insanı gereksiz detaylarla boğmayan pratik bir program Coproline.. Bütün koçların yüksek motivasyonları ve enerjik aktarımları Coproline ile tek bir parça haline gelmemize olanak tanıdı.
Gökhan Yalçın Coproline, üniversite sonrası hayata yeni başlayan biri olarak benim için hakikaten şahane diyebileceğim bir başlangıç noktası oldu. Ürünlerim ütü masası, tost makinası, çamaşır askılığı, tencere çeşitleri, tava çeşitleri v.b. alanları kapsıyor. Coproline’ın dersler haricinde sunmuş olduğu hizmetler; bilgiye rahat ulaşabilme, yeni iş fikirleri edinme, ticari çevreyi genişletme ve profesyonel koçluk desteği hakikaten muhteşem..
Murat Yıldız Yıldız Sistematik öğretim şekliyle, farklı olmayı başarmış ve vizyon açıcı bir eğitim kurumu. Öğretilen konular hayatınızın her alanında uygulanabilir.
Rüchan Orhan Coproline, üniversite sonrası hayata yeni başlayan biri olarak benim için hakikaten şahane diyebileceğim bir başlangıç noktası oldu. Ürünlerim ütü masası, tost makinası, çamaşır askılığı, tencere çeşitleri, tava çeşitleri v.b. alanları kapsıyor. Coproline’ın dersler haricinde sunmuş olduğu hizmetler; bilgiye rahat ulaşabilme, yeni iş fikirleri edinme, ticari çevreyi genişletme ve profesyonel koçluk desteği hakikaten muhteşem..
Murat Kasım Kadrosu, konuları, kurum kültürü, yenilikçiliği, heyecanı, sürekli desteği ile işinin hakkını veren bir kurum. Katılımcılara işlerinde karşılaşacakları süreçler ve problemlerle ilgili anahtarlar sunuluyor, bunları özümsemek ve ısrarlı çalışmak sonuç getiriyor. Coproline’daki ‘T1’ sunumuna bir katılın. Bir yandan çalışırken bir yandan kendi işinizi kurabilirsiniz. Bugünlerde bir ‘B Planı’ herkese lazım.
Kaan Erman 10 yıldır dış ticaret alanında çalışıyorum. Coproline programında en çok ilgimi çeken konu e-ticaret olmuştu. Katılmaya karar verdikten sonra bunca yıl pazarlama alanında bilmediğim, daha önce hiç duymadığım kaynakları öğrenmek beni çok şaşırttı ve keyifli bir eğitim süreci geçirmeme de olanak tanıdı. Şu an ‘meyvalı soda’ ticareti ile ilgili çalışıyorum. Sitem henüz tamamlanmadı. Dış ticarete bakış açımı tamamı ile değiştiren bu program sayesinde daha önce düşünüp fakat uygulamaya geçiremediğim bir dizi proje üzerinde de yoğunlaşma fırsatı yakaladım.
Y. İlker Odabaşı Coproline ile başta mermer olmak üzere Türkiye’de çıkarılan ve yapı sektöründe kullanılan doğal yapı taşlarının maden ocağından ithalatçıya uzanan süreçte ihracatını ve brokerlığını kapsayan bir iş modeli kurdum. Şu anda Güney Afrika, Norveç, Mısır, Kuveyt, A.B.D. başta olmak üzere birçok ülkede müşteri tabanım oluşmuş durumda. Eğer içinizde bir yerlerde gizli kalmış olduğunu düşündüğünüz bir girişimcilik ruhu varsa ve kendi işinizi kurmak istiyorsanız veya dış ticaret alanında kendinize bir kariyer edinmek ya da bu konuda bilgi derinliğinizi arttırmak istiyorsanız; Coproline zaman, emek ve para maliyetlerinize karşılık; size iyi bir geri dönüş sağlayabilecek güzel bir başlangıç noktası olabilir. Yaptığı işe tutkuyla sarılan, kişisel gelişimine önem veren ve meydan okumayı seven herkese Coproline’ı tavsiye edebilirim.
Cihan Karagöz İnşaat sektörünün alt sektörlerinden olan yapı kimyasalları sektöründe iç ve dış cephelerde kullanılan duvar boyaları, ahşap yapılarda ve mobilyalarda kullanılan vernikler, endüstriyel boyalar, sentetik boyalar, astarlar, yol çizgi boyaları, pas önleyiciler ile yine yapı sektörünün tamamlayıcı ürünleri olan hırdavat ve nalburiye ürünlerinin dış pazarlarda e-ticaretin getirmiş olduğu fırsatları kullanarak hedef pazarlarda ürünlerin tanıtım ve satış faaliyetlerini yürütüyorum. Sermaye koymadan, risk yüklenmeden, küçük olmanın sağladığı avantajları kullanarak büyük işler başarılabileceğinin yollarını öğrendiğim coproline eğitimi sonrası tüm dünyada var olan fırsatları ve bu fırsatlara ulaşabilmenin aslında ne kadar mümkün olduğunu kavradım. Bakış açımı ve ufkumu çok genişlettiğini düşündüğüm bu eğitimi çok sıcak ve samimi bir ortamda konusuna hakim öğrettiğini yapan ve gelişmeleri yakından takip eden bilgisini sonuna kadar paylaşan eğitimcilerden almak gerçekten güzel bir deneyim oldu. Eğitim sonrası da devam eden koçluk sistemi, düzenli bilgi paylaşımının olduğu coproclup ve daha birçok iyi düşünülmüş aktiviteyi içinde barındıran bu eğitim programı gerçekten övgüye layik.